İLETİŞİM

ÖDÜL

Dünyanın en seçkin tasarım yarışmalarından A'Design Awards’ta Mimari, Bina ve Yapı dalında gümüş ödül sahibi konut projesi Mila's Daphne Residences, Bodrum'un büyülü atmosferini şık ve eşsiz bir tasarımla harmanlayarak her anınızı unutulmaz kılacak.

Bodrum’un klasik mimarisinden tamamen farklı, tüm evlerin her köşesinden deniz manzarasına sahip olan özgün mimarisi, deniz manzaralı golf pratik sahası ve sosyal tesisleri, ayrıca yine her odasından deniz manzarası sunan Luxury oteli ile, tüm yarımada yerleşimini içeren Mila's Daphne Yerleşim Projesi ile Pırıl Kuğu Architects toplam 6007 proje içerisinden gümüş ödüle layık görüldü. Bu yıl katılımcılar arasında Dubai’deki dünyanın en uzun binası olan Burj Khalifa’nın Amerikalı dünyaca ünlü mimarlık bürosu Som da; Hindistan Mumbai Havaalanı Projesi ile aynı kategoride birincilik ödülünün sahibi olmuştur.

Proje Ege Denizi kıyısında, doğaya saygı gösterilerek, kendini doğaya adapte edecek şekilde zeytin ve defne ağaçlarıyla kaplı yemyeşil bir yarımadada planlandı. Projenin ilham kaynağı ise yapıların yarım ada ile kuracağı ilişki üzerinden ortaya çıktı. Bu ilişkide amaçlanan, yapıların hem topografyaya göre konumlanması ve şekillenmesi hem de bunu yaparken kendi yapısal ağırlıklarını yer üzerinde hissettirmeden, yere teğet ve sanki birazdan havalanıp yok olacaklarmış hissini, hafifliğini sağlamasıydı. Tıpkı bölgede her yıl konaklayıp giden binlerce göçmen kuş gibi...
Pırıl Kuğu İşcan - Proje Mimarı